KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757583
*
nr 1275 7583
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Kustparti, Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:53:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 22:33:33
1
150 kr
16/9 16:50:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander roos kustparti olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Alexander Roos
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
nr 1275 7583
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Kustparti, Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 22:33:33 | 1 | 150 kr |
16/9 16:50:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander roos kustparti olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17