KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757583

nr 1275 7583

Alexander Roos

(1895-1973), Sverige

Oljemålning, Kustparti, Signerad. Olja på pannå, 23x33 cm

Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:53:57

12/9 22:33:33 1      150 kr
16/9 16:50:40 2      Vinnande bud

Alexander Roos

Läs mer om Alexander Roos